Okolju prijazni avtomobili

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.966
5.052
113
SUV ima običajno manjši kuferam v enakem razredu avta seveda. Ima večji količnik upora, višjo porabo, ker so višji in se lahko bolj nagibajo v ovinkih, imajo čvrstejše vzmetenje, gume dražje. Skratka iz vidika nekoga z nekaj sivimi celicami je SUV samo fail. Edina dobra stran je, da po 50tih lahko lažje izstopiš iz avtomobila, to pa je tudi vse.

Folk pa pač ne razmišlja z glavo in imamo to kaj imamo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.456
6.572
113
X ima ogromen kuferam, ev9 isto…

tudi pozicija med voznjo je boljsa. Te male mlincke so morali zaradi ekologije delat, pri ev to ni vec taki problem
 

dask

Fizikalc
21. sep 2023
213
215
43
Zakaj škoda? Karavan je kul, ampak "suv" je boljsa opcija. Lažje naložiš stvari not, ker je višji, in lažje tudi sediš, ipd. Karavni so bili kul, dokler ni bilo poštenih SUVov, zdaj več nima potrebe po njih...ali pa le za zelo malo množico uporabnikov.
Škoda zato, ker je recimo nesmiselno vlačit okrog 2x več pleha, ki ga tudi konkretno preplačaš. Poleg tega ne paše vsem vozit te krave okrog in visoko sedet, meni sigurno ne. Popolnima brezvezna potrata materiala in prostora glede na uporabnost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.456
6.572
113
Ja, ampak S je limuzina, če bi bil karavn bi sigurno še dodal kakih 100kg, če ne več.

Potem pa smo tu tu nekje...za 50kg razlike pa se nihče ne sekira, kot se glede lastne teže ne sekirajo debelinkoti da zaradi tega troši avto več :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.966
5.052
113
Octavia je karavan težji za 31 kilogramov. Ta avto pa omenjam, ker sta karavan in navaden enake dolžine. Astre, Golfa nima smisla primerjat, ker ti avti so daljši v karavanski izvedenki.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.177
881
113
Ne kupite potem. In ste vse naredili, firmam se bo kolcalo po vas in bojo ukinili te velike ladje. Sam ne vem zakaj ste vsi mokri na svabske 'premije', ravno prav ulaufane pa nic kaj dosti manjse. Aja, vem zakaj. Cena je tu edini problem, kasn pleh, pa nagibanje v ovinkih etc. Predrago je, to je edini razlog. Ce bi bla stvar v plehu bi valda vozili ficke, pejcke in podobne igracke. Pa jih? Hahaha, matr ste hecni :evil:

:nazdravje:
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.880
402
83
To je podobna zgodba kot Fisker, zmanjkalo elektro hypa.
ravno smo se menli kaj se bo zgodilo z njim, ko bodo baterije šle v pozabo.
Ker obdržale se sigurno ne bodo. Sicer imajo veliko znanja v hiši, da se bodo verjetno znašli z nečim drugim. Omenil je tudi, da je novi campus že full zaseden, da bi lahko že iskal nove prostore...
Da jih je prodal več kot 5-6, je pokazal posnetek, ko so jih cca 14 naenkrat sestavljal. Pa nevera ni za dobiček. To je njemu "showroom" in reklama. Denar se dela v ozadju. In za kar nekaj projektov se niti ne sme vedet.
Dvomim, da bi največji avto proizvajalci vlagal v njega miljone in miljarde, samo zato, ker je "lep"...
Obstaja pa tudi fb skupina kjer so sami hejterji:) Verjetno jih večina še vedno verjame, da sploh nič ne delajo, da nevere nekdo drug dela za njega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.456
6.572
113

Evo, pa lahko pustimo smrduhe na cestah?
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
472
24
28
Slovenija
Pac hocemo OVE, pa se to so samo doloceni spremljivi.
Dokler smo imeli viske od klasicnih smo filal talum pa avce in podobno, zdaj ko premoga in atomov ne bo več, smo talum ugasnili, Avče bomo pa na sonce filal.
Edin ne vem kjer bomo pozim dobil sonce
Kdo hoče OVE? Jaz NE! Jaz sem za ukinitev CO2 kuponov in gradnjo klasičnih elektrarn. Prebujence, kakor ekologe in ostalo golazen pa v rudnike nagnat premog kopat! :evil: