sončna elektrarna

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
ne, nisem. še enkrat preberi njegov post in kaj ga je zmotilo in zakaj! Točno to je bila debata in nisem nič notri navlekla. In ti bi logično sklepal ali bi izvajalec naredil svoje do konca ali ne? Jaz logično sklepam, da če bi imel namen, bi že - manj dela posredovat kot razlagati, da je prišlo, in iz tvojega sprenevedanja logično sklepam, da ste iste mutonje.
Evo ti vprašanja, ki je bilo:
Soglasje se pošlje samo izvajalcu ki je v tvojem imenu zaprosil za soglasje, ne pa (tudi) meni kot lastniku strehe?
In sem odgovoril s seveda, ker je to popolnoma normalno. On pa se je čudil, da ni nič dobil od elektra.
Zadnje dni aprila 2024 od ponudnika dobim email da so dobili soglasje za mojo lokacijo.
Premečem vse reklame če sem slučajno spregledal kakšno kuverto od Elektra, ali od Petrola kateremu plačujem elektriko: nikjer nič.
In o glej, ponudnik mu je takoj javil, da je prišlo soglasje.
In OP ni nikjer pisal o karšnemkoli problemu s ponudnikom (npr., da mu ta ne bi preposlal soglasje). Čudil se je le, da ni dobil direkt od elektra in je vprašal, če je to normalno, da pošljejo le pooblaščencu.
Seveda je.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.622
1.070
113
In o glej, ponudnik mu je takoj javil, da je prišlo soglasje.
In OP ni nikjer pisal o karšnemkoli problemu s ponudnikom (npr., da mu ta ne bi preposlal soglasje).
na moje vprašanje ponudniku glede soglasja sem dobil odgovor da mi lahko dajo ponudbo za izgradnjo SE 11kW, le tip strehe naj jim javim. Naj minejo prazniki, potem pa naprej telefonska komunikacija; emaili, SMS-si in podobno so lahko tako ali drugače razumljeni ("obesiti ne izpustiti")
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
No, to je pa nova informacija.
Ti jim kar lepo napiši/reci, naj ti pošljejo tvoje soglasje. In razloži, kaj boš, če ti ga ne pošljejo.
Če ga ne bodo, jim odpovej pooblastilo (in to pošlji še na Elektro), pa na elektru zaprosi za kopijo soglasja. Po mailu ali pisno, ne po telefonu.
Soglasje je itak tvoje.
 
  • Haha
Reactions: Jabe

javr

Guru
6. dec 2011
1.622
1.070
113
spletne strani s to ponudbo za ureditev soglasja ni več tako da ne vem ali sem kje zgrešil kakšen drobni tisk, ali pa dal kljukico za strinjanje s pogoji brez da bi jih prebral - v glavnem - 200€ naj odkartam, pa je soglasje moje.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Soglasje je tvoje. Kopijo ti lahko da tudi Elektro, ampak to ne pomeni, da ne bos dolzan placati računa za storitev pridobivanja soglasja. Placaj 200€ in se jim zahvali za sodelovanje, pa živijo...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
zakaj bi moral placat soglasje? sej ima verjetno kaksen mejl, ko je naročil in pod kaksnimi pogoji ali?
al kr na suho spet. ?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Naročil je pridobivanje soglasja. Tle je kar nekaj papirologije tudi moral podpisati (pooblastila ipd) in se bo težko ven vadil, da ni narocil. Kot je rekel, pa nikjer nima nic, printacreena strani, npr, oprijevljivega, da bi lahko rekel, da je bilo obljubljeno zastonj. Najbrz tudi ni bilo, je bilo pa spisano tako, da ce si na hitro prebral in si malo nevešč, kar se tega postopka tiče, si kamot razumel, kot da je... V vsakem primeru... Verjetno je bilo pa tako, da je "v ceni" SE, ce prinnjih vzames, ni pa treba pri njih vzeti, ampak to pa potem ne pomeni, da bo brezplačno...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
ja ce das drugemu papiroligijo naredit.
catch je v tem da so dosti njih ponujali zastonj papiroligijo, kakšen zlikovec pa hoce potem naknadno kasirat.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
meni so tako naredili, ampak imam na mejlu crno na belem. so sicer vmes malo pozabili... ampak so mejli resili zadevo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.477
9.200
113
Zadnje case da, ko je folk narocal samo to tik pred zdajci, na zalogo, ker drugace ne bo netmeteringa. S figo v zepu, da jih zanima tudi izvedba.

V najinih cajtih si se za ta korak odlocil, ko si se pdlocil za SE. In si izbral ze izvajalca SE in je potem to uredil. Lani se je samo soglasje hotelo...
no no... malo je spet nas sistem, jaz sem zelel informacijo ce sploh lahko in koliko lahko naredim. tega ne zves, razen ce se gres soglasje.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.622
1.070
113
bolj pošten oziroma preglednejši način bi bil "soglasje = 200€ ki jih v primeru naročila upoštevamo." A pač smo kjer smo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
sajkek
Zves. Okvirno izves... Pa tudi ce zares ne bi, to pac ne pomeni, da ga bos zastonj dobil ali ga pridobivaj sam. Ni nobene ovire...

javr
In to je razlog, da se jim ogni vnaprej. Do sedaj te najbrz niso goljufali, so pa uspešno obrnili besede tako, da najbrz niso lagali, so pa tocno vedeli, da bo stranka narobe razumela. Ne mores se nekaj meniti z nekom pa vedno biti na trnih, kje te bo lovil, ker ne ves in ne znas in nisi siguren, kaj si se sploh zmenil, lovi se te pa na besedah... Teh prodajalcev megle in šajni zavijalnega papirja za isti drek je ze tu mač
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in Najbolji

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Pa se nekaj... Jaz imam v pogodbi, ko sem narocila SE, klavzulo, da ce soglasje ne bonodobreno v visini naprosenega, lahko brezplačno odstopim od nje... Tak, da je bojazen odveč pri nemutibaricih.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
spletne strani s to ponudbo za ureditev soglasja ni več tako da ne vem ali sem kje zgrešil kakšen drobni tisk, ali pa dal kljukico za strinjanje s pogoji brez da bi jih prebral - v glavnem - 200€ naj odkartam, pa je soglasje moje.
Ne. Soglasje je tvoje in dobiš na Elektru pač kopijo. In to je to.

Drugo pa je tvoj pogodbeni odnos s temi, ki so ti urejali za soglasje in morebitno plačilo te storitve. Tu pa ne vem, kaj si ali nisi podpisal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.973
814
113
Ko sem jaz delal - je bil avans “jurja”, da speljejo postopek. Ce bi bilo soglasje negativno vrnejo vse, ce je pozitivno je spglasje v ceni. Za izvajalca sem se odlocil na zacetku in nisem kompliciral/menjal vmes. Soglasje so uredili - na zacetku sem podpisal pooblastilo - uredili so od spglasja, priklopa, ekosklada.

Drugo SE smo soglasje pridobili sami in so na koncu odsteli mislim da 300€, ker je bilo dela s papirologijo manj. Uredili so vse ostalo (priklop, ekosklad).