Chip tuning - razlicne cene

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.375
303
83
ne, ne dajejo. je pa res, da je v Slo proper tunerjev ekhm... koliko? saj to zagovarjam, da je maaaalo dobrih v SLO...
se enkrat, ne pišeš pravemu za to debato
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.672
1.268
113
Ja, proper slo tjuner definitivno dela boljse mape...sploh ker je rezultat slabsi (manj moci, tezave z emisijami...) in ker je naredil ful ful velik teh avtov...moj anglez pa samo par tisoc hdijev....in samo pol evrope nabavlja pri njemu...Ampak SloPowwah rules!
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.672
1.268
113
No, evo, ravnokar dobil odgovor angleza, ki pregleduje "eko tuning" izdelek enega od slovenskih tunerjev. Glede na navedeno solato dvomim, da bo pripravljen mi dvignit moč....
 

Priponke

  • Screenshot_20230123_142033_com.android.email.jpg
    Screenshot_20230123_142033_com.android.email.jpg
    427,5 KB · Ogledi: 140
  • Haha
Reactions: Piton

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
834
274
63
No, evo, ravnokar dobil odgovor angleza, ki pregleduje "eko tuning" izdelek enega od slovenskih tunerjev. Glede na navedeno solato dvomim, da bo pripravljen mi dvignit moč....
nebi bil presenečen, če je bla original mapa zgolj spuscena čez razne "DPF EGR REMOVER" appe. Na kaksen način ti appi to počnejo, je pa itk brezveze razpravljat.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.672
1.268
113
No tale kolegov avto bom preskocil, prevec dela. Ko se otopli se morda raje lotim ponovne vzpostavitve eko naprav na tem avtu (adblue, dpf). Upam da sloTuner ni pocvikal kablov, cevi... Potem pa original mapo gor, ce jo kje dobim...ce ne drugace pa na servisu.
Tako da zdaj nekaj casa cipal ne bom, vsaj ne do momenta, ko mi potece garancija na renojih (se 1 oz 2 leti). Me pa kar zanima kako bi se dodatnih 30 poznalo na 110 in 130 dci...
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
698
691
93
No tale kolegov avto bom preskocil, prevec dela. Ko se otopli se morda raje lotim ponovne vzpostavitve eko naprav na tem avtu (adblue, dpf). Upam da sloTuner ni pocvikal kablov, cevi... Potem pa original mapo gor, ce jo kje dobim...ce ne drugace pa na servisu.
Tako da zdaj nekaj casa cipal ne bom, vsaj ne do momenta, ko mi potece garancija na renojih (se 1 oz 2 leti). Me pa kar zanima kako bi se dodatnih 30 poznalo na 110 in 130 dci...

Kateri slovenski tuner?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.954
5.246
113
No tale kolegov avto bom preskocil, prevec dela. Ko se otopli se morda raje lotim ponovne vzpostavitve eko naprav na tem avtu (adblue, dpf). ..
In ti misliš, da so dpf programsko brisali na avtu je pa fizično ostal? Lepo te prosim ne spravlaj se delat stvari, ki ti niso poznane.

Dpf je v štartu delal probleme in se zabijal, zato so ga brisali pa ven stolkli al pa lukno spekli skozi. Kaj boš ti zaj tu programsko rešo?
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.672
1.268
113
Dej učiteljček, preskoči me. Prosim. V vseh temah. Bo slo?
Ne, dpf ni delal stale, stalo je delal AB, pa je majster brisal se dpf za vsak slucaj. Dpf je se lepo gor...in lepo nagaja ker se masi.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.954
5.246
113
Nem te preskočo, lahk me pa na ignor vržeš. Pravijo da pomaga.
Če je DPF gor te pa tak ni panike. Reči angležu naj ti ga vklopi nazaj. Al pa pubece na MHH vprašaj kak se to naredi in je rešeno. To maš med malco usput narejeno.
Bi pa res rad videl ta čudež tehnike, ki ima DPF in nima softwera kako to laufa, da se ne zamaši brez regeneracije. Eni še z regeneracijami ne zmorejo tega.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.731
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Pobrisan je "večji del DPF SW-ja", vseeno pa regeneracije še kar laufajo. Najbrž so v tovarni spisali precej nepotrebnega balasta.

Najbolj od vsega mi je pa smešno da specializiran "HDI tuner" nima original SW-ja. Pustimo ob strani, da ima praktično vsak proizvajalec orodja za tuning svojo lastno bazo originalnih SW-jev ... vsak profesionalen tuner pozna vsaj N kolegov v svojem poklicu in iskanje ustreznega SWja za tako banalno pogost motor je stvar minut.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.569
9.253
113
Meni je prav zanimivo prebirat njegove poste in njegovo “znanje”.
In spremljati “razvoj” “čipiranja” od tega, ko je napisal par tednov nazaj, da je to samo za njega, sedaj ze kolegov avto dela, čez 1 mesec bomo brali, kako pucen “čipira” z najboljšo angleško mapo. Dokler ne bo v motorju od stranke bat ven pogledal, najboljši na svejtu angleški tuner ga bo pa na blok vrgel.
Kokice imam že pripravljene :).
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Da se ti ne bodo zataknile ko ti bo priletel od zadaj in ti zeleno pokadil v ksiht.

Jezek ne se pustit, naj se učijo na tvojih napakah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

jezek

Guru
24. jul 2008
2.672
1.268
113
Oo, kar nabor nocnih anal-itikov!
No vas podelam v paketu:
- dpf JE na avtu, ampak NE regenerira. Vsakih par dni se nekaj zamasi, izgubi vecino moci, nato ga lastnik s turiranjem nekako ozivi. Od odstranitve ni bilo prevozenih vec kot par tisoc km.
- Anglez je zapisal da nima original mape prvi dan ko sem ga kontaktiral, je pa rekel da bo poiskal. Kaj ima in kaj nima ne vem. Najprej sem mislil da me hoce na izi odpikat, ker se mu za teh 100e verjetno ne da jebat z nekimi jugoslovani z razstelanim avtom. Na koncu je (dan kasneje) ponudil da vseeno naredi, ampak pod pogojem da fizicno odstranimo dpf (in elektriko od AB), na kar pa lastnik NE pristaja.
- v razmislek glede stock mape, ki jo "ima vsak tuner"...ja ima jo, ampak tam se mora jebat z IMMO, (kar se mu verjetno spet ne da za ta denar) ali pa prodati z immo off, kar spet komu ne disi. Bolj pomembna pa je druga stvar: kako resis manjko uradnih updatov v stock mapi? Na bluhdi je namrec 2021 bil vpoklic zaradi motornega sw, avti se pregrevajo. Verjetnost da ima tuner prebrano mapo za tocno ta motor in z narejenim updatom...je pa kaksna?
- pred casom se napisal da dela zase, kar pomeni da NE delam za trg. Ce pride kolega in bi zadevo rad, mu seveda naredim, ob njegovi prisotnosti. Iz inata zahtevam da sam pritisne write....
- še kaj?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.954
5.246
113
Aaa ok, to pa pojasni marsikaj.
Torej bi, samo ne bi.
Glede angleža ne da se njemu ne da. Pomojem je bolj, da ti ne bi plačal storitve, ker ziher ne bi bilo po isti ceni. Zakaj bi nekdo dejansko neko svoje delo kasiral enako kot generično mapo.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.672
1.268
113
A? Ne, nic od tega ni ponudil. Ne vem od kje si to razbral, morda je prezgodnja ura zate? Njegova ponudba je samo ena, in sicer stage1 plus dpf, ab off, po rednem ceniku.