Covid-19 Covid 19 Navodila vlade

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113
Avstrijska vlada je končno sprejela ukrep v prid tezi, da je Omicron oblika prehladne okužbe. Končno.




Medtem Nemci razmišljajo o 1G pravilu za velike prireditve v jeseni/pozimi


1G ... t
2G ... pc
3G ... pct

3G = genesen, geimpft, getestet
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113
Jereb avstrijsko odpravo obvezne izolacije označil kot nesprejemljivo

Vodja oddelka intenzivne terapije infekcijske klinike Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana Matjaž Jereb je danes na novinarski konferenci o trenutnem epidemiološkem stanju povedal, da v bolnišnicah prevladujejo bolniki, ki niso cepljeni.

vs

S Sari hospitalizacijo jih je bilo 41 trikrat cepljenih, 25 dvakrat cepljenih in 27 necepljenih.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113
Drostena so skenslali
Drosten out of the Corona expert panel!

It recently became known that Drosten wanted to slow down the evaluation of the effectiveness of the measures. The "die Welt" had reported about it first. Accordingly, the existing corona data in Germany is too bad to be able to make a real assessment, according to Drosten's criticism.



1.7 je prišlo na plano končno poročilo evaluacije ukrepov
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113

Ker ni nosil maske v avtu, prejel globo, država mu mora povrniti znesek​


Kot so pojasnili v Pravni mreži za varstvo demokracije, se je na njih obrnil posameznik, ki je prejel plačilni nalog, ker v avtomobilu ni nosil maske. Mesec dni kasneje je prejel še globo, ker ni upošteval policijske ure.


Čeprav sta tožilstvo in sodišče prepoznala, da je država s kaznovanjem na podlagi 39. člena ZNB ravnala narobe, pa mora vsak, ki je bil tako oglobljen, sam vložiti izredno pravno sredstvo, da bi dobil povrnjen znesek.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
A ste še zmer 4-je isti nabijači? Sam tko me mal zanima, kaj vam dogaja okol Covid scene. :cheer:
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in AndY1

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113
Effects of lockdown could be causing more deaths than Covid: Fears rise over silent health crisis as ONS records nearly 10,000 more deaths than the five-year average - none of which are linked to the virus - in the last two months


Da povzamem na kratko: vsak teden (jp, prav ste prebrali) v VB umre tisoč ljudi več kot je 5-letno povprečje. In ne zaradi covida. Pa zaradi klimatskih sprememb po moje tudi ne. 1.000 ljudi. Vsak teden.


Daily Mail si teh podatkov ni izmislil, ampak jih je zajel iz uradne evidence državne institucije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.256
3.403
113
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in Ytbnd

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113

Mikrobiologinja Metka Paragi je aprila 2021 po 30 letih dela v Nacionalnem laboratoriju za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) ostala brez službe ravno v času, ko je vodstvo opozarjala, da testi, ki jih je država za 1,2 milijona evrov naročila pri podjetju Majbert Pharm, niso ustrezni za množično testiranje. Ljubljansko delovno in socialno sodišče je odpoved njenega delovnega razmerja spoznalo za nezakonito. Sodba še ni pravnomočna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.463
1.844
113
na temni strani lune
:aplauz:


Ko bo čez par let vsa svinjarija naplavila, takrat se bomo šele čudili koliko koliko sranja so nam servirali med kovidom.

Je pa zanimivo brati poste od določenega zdravstvenega osebja tu na tabli. Sploh posti iz začetkov kovida.

Zdravstvo pregorevalo, junaki iz bolnišnic,...... Ja, določen %. Večina pa..... Kar je počela naša vlada in večina evropskih, je zrelo sodišče. Brezglavo ukrepanje, nekaj na pamet je na 1000 ljudi obsodilo na smrt. Kakšne kazni si bi oz si bodo zaslužili, bo pa pokazala prihodnost. Sam ne bom nikoli pozabil naveze Janša, Hojs, Krek, Beović,.... Zame so krivci za tisoče presežnih smrti tekom in tisoče nepotrebnih smrti po epidemiji.

Če bi na tem svetu obstajala pravica, bi jih moral vsak svojec nepotrebno umrlih (zaradi brezpotrebne ustavitve zdravstva) iztožit do zadnjih centov. Njih in ves njihov podmladek za nekaj generacij vnaprej. V opomin prihodnjim voditeljem.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: sandra in Robert