Domači avtomati za kavo

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.458
4.569
113
Doma že deveto leto brni Dolce Gusto, ki pa počasi izdihuje. Delamo si predvsem Cortado (Espresso z mlekom ali po domače Macchiato), Espresso in pa Au Lait (kot ena podaljšana kava z mlekom). Redko redko pade še kakšen Cappuccino, pa še to zgolj za goste. Cappuccinu se zlahka odpovem in ga ne potrebujem v novem avtomatu. Zelo zelo rad pa bi imel tudi brezkofeinsko opcijo.

Torej Macchiato, Esspresso, podaljšana z mlekom, brezkofeinsko, to je načeloma to.

Všeč mi je okus Dolce Gusto kave, vendar bi rad preizkusil tudi kaj novega, kar je mogoče še boljše, predvsem pa me zanima opcija, kjer dolivam sveže mleko in ne mleko v prahu. Še vedno je želja, da se kava pripravi (zelo) preprosto. Količinsko je ni veliko, recimo povprečno 2 na dan.

Nekako sem zožal opcije na Illy in Nescaffe. Zakaj? Pojma nimam, ampak nekako mi delujeta med večjimi firmami z dovolj opcijami, da najdeš nekaj kar ti ustreza. Oba imata mašine, ki imajo zraven tudi možnosti svežega mleka in seveda kavo v kapsulah. Potencialno ima Illy še možnost sveže kave, vendar ne vem, če je okus kaj drugačen od kapsule. Glede mleka mi je še najbolj všeč od Illy, ki ima samo "lulček" ven in mleko naliješ v svojo posodico in prisloniš k "lulčku", ki ti ga pogreje in speni. V tem primeru ni čiščenja dodatne posode, itd.

Kar me je razočaralo je, da nikjer v Slo ne moreš priti in sprobati kave, ki ti jih naredijo te mašine. Oz. ali kdo pozna kje bi to naredili? Seveda plačam, ampak si ne predstavljam kupit vse, nato pa ugotovit, da mi je zanič. Rad bi pil klasični Macchiato od Nescaffe, Illy kapsule in Illy mleto, da vidim razliko. Vem, da povsod sam doziraš količine, to bi že naredili, da je tam tam.

Ima kdo ali Illy ali Nescaffe in lahko pove kakšno osebno izkušnjo glede mašin, okusov, kako je s temi dodatki za mleko, itd.?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.412
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Čisto iz firbca...

Kako se obnesejo ti multipraktiki z nastavki ni-da-ni? Prebavijo vse sorte kapsul, blazinic, pa tudi mleto kavo za espresso.

Ne zanima me primerjava z mašinami za 500+€ ampak čist tako, za spremembo od turške, da se proba še kaj drugega...

TNX
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
357
45
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
IMG_6402.png
hud mlinček, si ga bom nabavil za dekoracijo xD
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Gledam kavomate na kapsule za doma. Iščem nekaj, kar da dobro kavo, kapsule ne stanejo bogastvo, pa čiščenje ni ubitačno in da ne zasede pol kubika. Iščem za ženo, jaz pijem zunaj kofe, čez vikend imam kofetiero. Žena pije vsak dan doma, nekaj je omenjala, da bi imela, pa še rojstni dan se ji bliža....

Kaj se kaj priporoča? Izbire je veliko. Pilo bi se espresso ali dolgo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.409
977
113
Obišči stran
Hej. Gledam kavomate na kapsule za doma. Iščem nekaj, kar da dobro kavo, kapsule ne stanejo bogastvo, pa čiščenje ni ubitačno in da ne zasede pol kubika. Iščem za ženo, jaz pijem zunaj kofe, čez vikend imam kofetiero. Žena pije vsak dan doma, nekaj je omenjala, da bi imela, pa še rojstni dan se ji bliža....

Kaj se kaj priporoča? Izbire je veliko. Pilo bi se espresso ali dolgo.

Nekaj na ESE pa maš mir ;)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.000
113
Hej. Gledam kavomate na kapsule za doma. Iščem nekaj, kar da dobro kavo, kapsule ne stanejo bogastvo, pa čiščenje ni ubitačno in da ne zasede pol kubika. Iščem za ženo, jaz pijem zunaj kofe, čez vikend imam kofetiero. Žena pije vsak dan doma, nekaj je omenjala, da bi imela, pa še rojstni dan se ji bliža....

Kaj se kaj priporoča? Izbire je veliko. Pilo bi se espresso ali dolgo.
Nespresso, so ti že višje nalimal. Vseen pa poglej za kakim robotom na zrnje. Bistveno bolje od kapsul. Sem sprobal vsega vraga od đezve, kafetjere, kapsul. Robot je optimalen.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
Nespresso, so ti že višje nalimal. Vseen pa poglej za kakim robotom na zrnje. Bistveno bolje od kapsul. Sem sprobal vsega vraga od đezve, kafetjere, kapsul. Robot je optimalen.
Samo so enkrat vecji pa dvakrat dražji, ni tko?

Sem nekaj časa gledal enota od vstopnih modelov Jura, bi takoj imel, ne vem pa če spijem tok kave doma da res rabim. Če pijem zunaj kavo če je šansa grem po kak specialty espresso ipd… imam rad dober espresso, sam ne tok.
 
Kaj je ESE? :zardelalter:
easy serving espresso, kava zapakirana v vato/filter papir. Tako kapsulo daš v ustrezni utor v ročko (kavomati na ročko majo to zadevšno) in to je to. Je pa tako da nimaš vseh okusov kav v ESE pakiranju. če iščeš kapsule bi jaz pogledal da maš možnost nakupa univerzalne kapsule in to potem polniš. Ni toilko cena kapsul, ampak izbira okusov kav, poleg tega imaš tam tudi tazne dodatke, sploh ko gre za kve z mlekom itd.
 
Samo so enkrat vecji pa dvakrat dražji, ni tko?

Sem nekaj časa gledal enota od vstopnih modelov Jura, bi takoj imel, ne vem pa če spijem tok kave doma da res rabim. Če pijem zunaj kavo če je šansa grem po kak specialty espresso ipd… imam rad dober espresso, sam ne tok.
če iščeš ugodne robote poglej kake akcije delonghija, bi pa jaz na tvojem mestu pogledal tudi za kako gaggio. Niso sicer jura so pa cenovno boljših nespresso kavomatov, no malček dražje.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.781
2.670
113
Jaz bi ti tudi nespresso priporočil. Imaš največjo izbero kapsul. Meni so bile najboljše Pellini rdeče, samo jih ne prodajajo več v Sparu tako da bo treba v it mal za njimi pogledat. Včasih sem pil illy pa so se mi mal zagravžale. Pa nespresso ima trenutno akcijo če kupiš 200 kapsul je avtomat 50% off. Pixi je pa pomoje ok izbera med njihovo ponudbo. Vglavnem meni je espresso če je taprava kapsula čisto ok, sigurno pa boljša kot iz vseh robotov ki sem jo sedaj pil. Pa čiščenja in vzdrževanja dejansko ni skoraj nič. Pri meni je šla od kar ga imamo kafetiera v pokoj.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.286
3.689
113
davorinm.wordpress.com
easy serving espresso, kava zapakirana v vato/filter papir. Tako kapsulo daš v ustrezni utor v ročko (kavomati na ročko majo to zadevšno) in to je to. Je pa tako da nimaš vseh okusov kav v ESE pakiranju. če iščeš kapsule bi jaz pogledal da maš možnost nakupa univerzalne kapsule in to potem polniš. Ni toilko cena kapsul, ampak izbira okusov kav, poleg tega imaš tam tudi tazne dodatke, sploh ko gre za kve z mlekom itd.
Hvala. Torej kot tale Nespresso pixie.