Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.118
113
A jabet ga. Čez Ukrajino tudi bentimo, in čez Izrael, pa ne moremo nič vplivat na situacijo... pač debata. Mogoče celo keremu prav pride informacija, kje se česa izogibat. Mnogi imate možnoat iti drugam, in se Jadrana lahko celo ognete. Glede na to da so hrčki s cenami sedaj izenačeni z npr premnogo evropsko turistično destinacijo, so menda dosegli plafon. Mogoče bodo pa skušali še več... nivo Monte Carla naprimer.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kajn

Guru
5. okt 2007
2.486
1.268
113
Iskajoč brata
Dokler zvečer v centru Malinske ne bo parkirišče za dobit, bodo šle cene gor... Žal naše plače ne rastejo s cenami v restavracijah.
Tako da bodo večinoma tujci polnili gostilne.... ko se bo to končalo, potem bodo dosegli vrh cen... potem se bodo cene znižale...
Hrvaška ima prednost v lokaciji in ponudbi....

Tole, ko jamramo, je pa šport za slovence:) Jaz preživim povprečno 3 tedne na obali + nekaj podaljšanih vikendov, zato se grem čeha in večino pripeljem s sabo, drugače bi zapravil (zame) celo premoženje.
Seveda gremo na kakšno kosilo/večerjo, pijačo.... so pa otroci sami pogruntali, da imajo v trgovini, ki 200m dlje več izbire in cenejši sladoled kot barček ob plaži...
Da ponovim od zgoraj: dokler bodo gostilne polne, bodo cene rastle... povpraševanje/ponudba.... pa imate lahko nosove čist na tleh...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.619
113
A jabet ga. Čez Ukrajino tudi bentimo, in čez Izrael, pa ne moremo nič vplivat na situacijo... pač debata. Mogoče celo keremu prav pride informacija, kje se česa izogibat. Mnogi imate možnoat iti drugam, in se Jadrana lahko celo ognete. Glede na to da so hrčki s cenami sedaj izenačeni z npr premnogo evropsko turistično destinacijo, so menda dosegli plafon. Mogoče bodo pa skušali še več... nivo Monte Carla naprimer.

Izeančeni? Ne se hecat. Mariskje po mediteranu je ceneje oz dobiš več za svoj denar.
Lahko povem iz prve roke za ciper lani. Komplet z letalom je bil hotel cenejši kot pri kockastih samo hotel. V gostilnah pa 4 nikoli nismo prilezli preko 50€ in to ne za frigani lignji nivo hrane.

Drugače pa ja, jaz podpiram hrvate da vas oberejo do kosti. Vsako leto isto jamranje in vsako leto spet lezete dol.

Zadnjo nastanitev pri njih sem jaz plačal 2002. Od takrat jim dam vsako leto možnost in vsako leto najdem drugje ceneje ali pa več za svoj denar.
Večini pri nas je pač kvantna fizika, da bi si v lastni režiji organizirali dopust izven hr. In hrčki to seveda vejo, zato vas pridno lupijo iz leta v leto. Kdo je tu nor? Jaz bi naredil isto
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.118
113
Pa saj sem napisal premnogo evropsko turistično destinacijo. Ne vem če je Ciper ravno to kar sem mislil.

Drugače, pa jaz bentim, ker sem se pred leti pač "zabetoniral" tam dol. Tako da bentil bom še vedno, lezel v lijepo njihovo pa še vedno naprej, kaj češ. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Pa saj sem napisal premnogo evropsko turistično destinacijo. Ne vem če je Ciper ravno to kar sem mislil.

Drugače, pa jaz bentim, ker sem se pred leti pač "zabetoniral" tam dol. Tako da bentil bom še vedno, lezel v lijepo njihovo pa še vedno naprej, kaj češ. :D

Še vedno lahko to nepremičnino prodaš tam dol in si odrešen skrbi. Če si pa ravno zaželiš nepremičnino v tujini, jo boš zagotovo našel, tudi za nižjo ceno, tako da ti še € ostanejo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.486
1.268
113
Iskajoč brata
eančeni? Ne se hecat. Mariskje po mediteranu je ceneje oz dobiš več za svoj denar.
Lahko povem iz prve roke za ciper lani. Komplet z letalom je bil hotel cenejši kot pri kockastih samo hotel. V gostilnah pa 4 nikoli nismo prilezli preko 50€ in to ne za frigani lignji nivo hrane.
to zelo zavisi kaj želiš od dopusta... hotel, kamp, apartma..... pa koliko si fleksibilen s časom... a imaš na voljo drage termine... koliko se zeliš vozit.. Alter kolega gre z avtom kampirat v Grčijo in je skoraj 2 dni na poti v eno smer... Njemu in družini ustreza... zame je predaleč...

Vsi tili nizkocenovci, akcije,.... vse dobro, samo potem pa dodaš prtljago in se cena podvoji. Če gledaš sobe/hotele, ki imajo malo boljšo oceno, so takoj na nivoju Hrvaških...
Lani smo šli na Tenerife izven sezone, pa če preslikam to na Hrvaško, bi bila Hrvaška cenejša. Apartma tam tam, prevoz veliko dražji, hrana in pijača je bila cenejša, vendar ne zapijemo in ne pojemo toliko, da bi notri prinesli ostale stroške.

pa ne me narobe zastopit: verjamem da najdete cenejše.... nam to ne uspeva, je pa res, da nismo v hotelih. Tam verjamem, da se hitro nabere razlika
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.717
8.997
113
In to velja za vse lokacije, tudi v Sloveniji, kjer glupi slovenčki pričakujejo, da bo za njih vse zastonj, nato pa užaljeni limajo račune po fb :evil:
Eno je pričakovati vse zastonj, drugo pa da se pač odločiš, da 600 procentne marže na pir al pa 1000 procentne na kofe pač ne plačaš kar v vsakem pajzlju. Nič ne jamram, tud računov ne lepim, sam več denarja prinesem nazaj domov kot v preteklosti. Kdo je na slabšem si pa sam izračunaj.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
to zelo zavisi kaj želiš od dopusta... hotel, kamp, apartma..... pa koliko si fleksibilen s časom... a imaš na voljo drage termine... koliko se zeliš vozit.. Alter kolega gre z avtom kampirat v Grčijo in je skoraj 2 dni na poti v eno smer... Njemu in družini ustreza... zame je predaleč...

Vsi tili nizkocenovci, akcije,.... vse dobro, samo potem pa dodaš prtljago in se cena podvoji. Če gledaš sobe/hotele, ki imajo malo boljšo oceno, so takoj na nivoju Hrvaških...
Lani smo šli na Tenerife izven sezone, pa če preslikam to na Hrvaško, bi bila Hrvaška cenejša. Apartma tam tam, prevoz veliko dražji, hrana in pijača je bila cenejša, vendar ne zapijemo in ne pojemo toliko, da bi notri prinesli ostale stroške.

pa ne me narobe zastopit: verjamem da najdete cenejše.... nam to ne uspeva, je pa res, da nismo v hotelih. Tam verjamem, da se hitro nabere razlika

Koliko prtljage pa dodaš, da se cena podvoji? Chek-in kovček do 20kg je na Rynair kake 40-50€, tudi če ste v 4ih rabiš največ dva kovčka in ne vsak svojega. sploh ker imaš en majhen onboard kovček zastonj za vsakega, plus nahrbtnik za katerega tudi ne težijo. Tako smo letos spomladi šli na Fuertaventuro in potem s trajektom na Lanzarote in leteli iz Lanzarote nazaj za 200€ po osebi. Hotel 4* na Fuertaventuri je 80-100€ na noč, na Lanzarote pa malo več recimo 150€ (oba oba all-inclusive). Ne vem zate, a meni se zdi 1000€ za 5 dni hotela v Rabacu vrhunsko predrago, pa še niti polpenzion ni, hoteli pa so bolj boge sorte.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.118
113
Še vedno lahko to nepremičnino prodaš tam dol in si odrešen skrbi. Če si pa ravno zaželiš nepremičnino v tujini, jo boš zagotovo našel, tudi za nižjo ceno, tako da ti še € ostanejo.
Seveda je to tudi rešitev. Ampak sem bolj tisti zaplankanec, ki se zaljubi v lastne cigle... Mogoče pa kdaj. Trenutno še vedno užitek in veselje pretehta stroške. Ko pa ne bo šlo več, bo pa en oglas na Njuškalu več, nedvomno. Gredo pa vstrajno proti temu, to pa moram priznat. Letos so povišali davek za 250%.
 
  • Všeč mi je
Reactions: damirj

kajn

Guru
5. okt 2007
2.486
1.268
113
Iskajoč brata
Koliko prtljage pa dodaš, da se cena podvoji? Chek-in kovček do 20kg je na Rynair kake 40-50€, tudi če ste v 4ih rabiš največ dva kovčka in ne vsak svojega. sploh ker imaš en majhen onboard kovček zastonj za vsakega, plus nahrbtnik za katerega tudi ne težijo.
V ceni karte je samo nahrbtnik za pod stol. On board mali kovček je za doplačati... Za karte sem dal malo pod 800€, v osnovi so bile, po spominu 450€, potem pa en velik kovček in en mali kovček, pa je skočilo na 760€. Če bi še zice izbiral, sem bil pa na 900€.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
V ceni karte je samo nahrbtnik za pod stol. On board mali kovček je za doplačati... Za karte sem dal malo pod 800€, v osnovi so bile, po spominu 450€, potem pa en velik kovček in en mali kovček, pa je skočilo na 760€. Če bi še zice izbiral, sem bil pa na 900€.

Sem mislil na oni res mali kovček :) ne tistega katerega je potrebno doplačati :) par cunj in drugih pomembnih potrebščin spraviš vseeno sem notri. Plus nahrbtnik za katerega niti ne težijo.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.786
2.352
113
Pomurje
Izeančeni? Ne se hecat. Mariskje po mediteranu je ceneje oz dobiš več za svoj denar.
Lahko povem iz prve roke za ciper lani. Komplet z letalom je bil hotel cenejši kot pri kockastih samo hotel. V gostilnah pa 4 nikoli nismo prilezli preko 50€ in to ne za frigani lignji nivo hrane.

Drugače pa ja, jaz podpiram hrvate da vas oberejo do kosti. Vsako leto isto jamranje in vsako leto spet lezete dol.

Zadnjo nastanitev pri njih sem jaz plačal 2002. Od takrat jim dam vsako leto možnost in vsako leto najdem drugje ceneje ali pa več za svoj denar.
Večini pri nas je pač kvantna fizika, da bi si v lastni režiji organizirali dopust izven hr. In hrčki to seveda vejo, zato vas pridno lupijo iz leta v leto. Kdo je tu nor? Jaz bi naredil isto
V življenju me ne vidiš kje drugje, kot kar dosežem z avtom v max 5 urah.
Za mene si ti nor, ker se jebeš po "celem" svetu zaradi dopusta.

Nivo komunikacije in vsiljevanje svojega mnenja bi lahko tudi prilagodil višjim standardom.
Nič te ne stane! Hvala
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.502
2.326
113
''PDV se smanjuje s 25 na 20 posto?! Ministar financija javno je otkrio podatke koji navode na ovaj scenarij''
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
886
97
28
Lahko povem iz prve roke za ciper lani. Komplet z letalom je bil hotel cenejši kot pri kockastih samo hotel. V gostilnah pa 4 nikoli nismo prilezli preko 50€ in to ne za frigani lignji nivo hrane.
Tudi jaz imam prvo roko in pravim, da je tole navadno napihovanje. Tole se ti v nekih robnih pogojih lahko posreči v turškem delu. Če na Cipru zaviješ v gostilno (in si pozoren, da ne greš v najdražje) in štirje jejo (bog ne daj še kaj popijejo), si mimogrede (precej) čez tvojo mejo. Če štirje pri normalnem obroku niste nikoli prilezli preko 50EUR, si mislim, kakšni jedci ste.
Za picajzle in utemeljitelje statementov pa se seveda vedno najde, na HR verjetno Mc Donalds za ta denar tudi lahko nasiti štiri in se kdo tudi oblizne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
886
97
28
Eno je pričakovati vse zastonj, drugo pa da se pač odločiš, da 600 procentne marže na pir al pa 1000 procentne na kofe pač ne plačaš kar v vsakem pajzlju. Nič ne jamram, tud računov ne lepim, sam več denarja prinesem nazaj domov kot v preteklosti. Kdo je na slabšem si pa sam izračunaj.

Nekdo je to zase že izračunal in raje proda pir za 6 namesto za 3. Če si ob tem razpletu tudi ti zadovoljen (prišparaš), je to win-win. Zakaj bi kdo bil na slabšem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
V življenju me ne vidiš kje drugje, kot kar dosežem z avtom v max 5 urah.
Za mene si ti nor, ker se jebeš po "celem" svetu zaradi dopusta.

Nivo komunikacije in vsiljevanje svojega mnenja bi lahko tudi prilagodil višjim standardom.
Nič te ne stane! Hvala

Se pravi v poletni gužvi ostaneš kar doma, ker v Portorož mogoče ravno prideš v 5ih urah, tja pa menda že ne boš šel? :D