Hrvaška bo še dolgo tesna balkanska vukojebina

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Nekdo je to zase že izračunal in raje proda pir za 6 namesto za 3. Če si ob tem razpletu tudi ti zadovoljen (prišparaš), je to win-win. Zakaj bi kdo bil na slabšem?
Meni recimo zdaj proda 4 do 6 pirov na dopust po šest in nobenega kofeta po 2,5, ker sem tud za kamper nabavil kafetjero in mlinček in si kofe skuham sam. Prej pa 40-60 pirov na dopust po tri, plus 40 kav po 1,5 in 80 jamnic po bogvekok, ker sva šla vsako jutro na kofe, v lokal. Pa seveda nisem osamljen primer. Tko da definitivno potegne bistveno manj denarja od ljudi kot prej. Kok maš pa računice od napol praznega lokala pa res ne vem. Lani ko sem začel s to prakso sva privlekla denarja nazaj domov za komplet kurjavo. Na slabšem nisva, sam kak ritual sva zamenjala.

Pa jih je mal, ki to pogruntajo, da ljudje gledajo samo na ceno pira in kofeta, ostalo je zraven.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
V bilokaki gužvi sem v 4 urah v svoji "vili". V Portorož, Umag, Split, pa naj gre komur paše. Ga ne bom utrujal, da je "nor"
Ja saj to je, svojo "vilo" na hrvaškem enačiš z dopustniškimi izkušnjami ostalih miljonov po apartmajih, hotelih, kampih itd in to pač ni isto. Ostani raje samo na tem, da ne utrujaš z drugimi da so nori in tu ti tudi dam prav, vsak naj gre, kamor želi, ne moreš pa negirati da so ljudje, ki so videli, da dopust ni samo hrvaška.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.256
3.403
113
Ko sem v BIH zapeljal s kamperjem v kamp ob reki, so me malodane pričakal z rdečim tepihom, hiteli razlagat, kaj vse imajo v kampu, štamperle dobrodošlice, plac po svoji izbiri in v izmeri kolikor potrebuješ.....no meni so tisti trenutek švigale strele v obliki evrov pred očmi. No na koncu vprašam, koliko pa to stane? S cmokom v grlu mi pribije ceno 15 eur za oba.
Zakaj ne gre to v hrčkolandiji? Zakaj je recimo v Franciji kamp za 2 osebi 25eur in je med dražjimi, ,zakaj rabijo hrčki x3? Kaj je toliko bolje pri njih?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.120
113
Vsak naj gre kamur mu paše. Nimajo hrčki zlatih riti, da bi jim jih kušovali... Ampak ko vidim da kemp hišice gredo za med po ceni 300 eur za noč... uf, dolgo se bodo še smejali.... Po drugi strani, pa če sem zloben, čimveč ljudi ne gre na Hrvaško, tem bolje za mene :)
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.786
2.352
113
Pomurje
Ja saj to je, svojo "vilo" na hrvaškem enačiš z dopustniškimi izkušnjami ostalih miljonov po apartmajih, hotelih, kampih itd in to pač ni isto. Ostani raje samo na tem, da ne utrujaš z drugimi da so nori in tu ti tudi dam prav, vsak naj gre, kamor želi, ne moreš pa negirati da so ljudje, ki so videli, da dopust ni samo hrvaška.
Nikogar nič ne prepričujem. Ne Steve ja ne nikogar drugega.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
886
97
28
Tko da definitivno potegne bistveno manj denarja od ljudi kot prej.
Ko enkrat predpostavljaš, da si za druge bolje ti pogruntal, kot oni zase (zaradi velike razlike v intelektu, jasno), si že na pol poti v zajeb.
Sporoči, koliko spuščenih cen si letos opazil v HR lokalih, ker so lani po tvoje tako zgrešili...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
Kol

Čist simp odgovor.... ker imajo poln kamp.....povpraševanje ponudba

Mislim, da to ne more ravno pojasniti, ker tudi v seh kampih na Korziki, kolikor sem jih bil, so bili polni, enako tudi na Sardiniji. Sicer se je tu in tam našla kaka parcela prosta, za razliko od kampov na Hrvaškem, kjer te na recepciji vneto prepričujejo in odfrkajo, da tudi če sem našel kako prosto mesto za mali šotor, me noter ne spustijo, ker je rezervirano. Na neparceliranem območju. WTF res, only in Croatia. Za skoraj 3x višjo ceno kot na Korziki. Edini minus je, da avto v kamp gre lahko samo razložit in naložit, potem pa gre ven na parkirišče.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.486
1.268
113
Iskajoč brata
Zakaj je zmeraj treba it v ekstreme z izjavami.....
Povsod drugod je pocen, Hrvaška pa draga in za en qrc vredna....
Za Ciper smo že slišali drugo stran...
V kampu zavračajo, četudi imajo prosto....

papir vse prenese....

Nažalost tudi kampi umirajo zaradi hišk.... vsaj večji na Hrvaškem...

Cene letijo gor... če bo šlo tako naprej, bo vedno manj slovencev bilo na Hrvaškem...

EDIT: monopol na kampi.... ni konkurence
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.486
1.268
113
Iskajoč brata
Še nekaj sem se spomnil:
Ste kdaj pomislili, da tujci hodijo na HR, ker jim je lepa? Ne samo zaradi bližine, ampak ker imajo raznoliko obalo, čisto morje, ne prevroče temp...
pa tudi če dražje plačajo...

Škoda da niso naši nagnali kmete živet na obalo, pa bi bila istra naša :) Najraje bi pobrisal tale stavek, ker bo tema že spet zašla u tri pm...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Ko enkrat predpostavljaš, da si za druge bolje ti pogruntal, kot oni zase (zaradi velike razlike v intelektu, jasno), si že na pol poti v zajeb.
Sporoči, koliko spuščenih cen si letos opazil v HR lokalih, ker so lani po tvoje tako zgrešili...
Jest lohk gruntam sam zase oni pa zase računica je pa jasna in ne rabiš bit ravno intelekt za to. Spuščene cene sem pa opazil pa po komplet Medolinu in to tam, kjer je konkurenca, ostalim še ni prikapljalo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.721
9.004
113
Mislim, da to ne more ravno pojasniti, ker tudi v seh kampih na Korziki, kolikor sem jih bil, so bili polni, enako tudi na Sardiniji. Sicer se je tu in tam našla kaka parcela prosta, za razliko od kampov na Hrvaškem, kjer te na recepciji vneto prepričujejo in odfrkajo, da tudi če sem našel kako prosto mesto za mali šotor, me noter ne spustijo, ker je rezervirano. Na neparceliranem območju. WTF res, only in Croatia. Za skoraj 3x višjo ceno kot na Korziki. Edini minus je, da avto v kamp gre lahko samo razložit in naložit, potem pa gre ven na parkirišče.
No ne pretiravaj. Sem dal v zadnjih letih skozi praktično komplet obalo in redko, ampak res redko se je zgodilo, da za do 5 dni ni blo frej parcele. To kar opisuješ se ti zgodi samo v top klas kampih.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.619
113
V življenju me ne vidiš kje drugje, kot kar dosežem z avtom v max 5 urah.
Za mene si ti nor, ker se jebeš po "celem" svetu zaradi dopusta.

Nivo komunikacije in vsiljevanje svojega mnenja bi lahko tudi prilagodil višjim standardom.
Nič te ne stane! Hvala

Vsiljevanje svojega menja? Res boli, ko ti nekdo pove da dopust ni samo hrvaška? Vidim da si se našel v zapisu
 
  • Všeč mi je
Reactions: Sonny_Chiba

Steve

Guru
13. avg 2007
9.719
1.619
113
Tudi jaz imam prvo roko in pravim, da je tole navadno napihovanje. Tole se ti v nekih robnih pogojih lahko posreči v turškem delu. Če na Cipru zaviješ v gostilno (in si pozoren, da ne greš v najdražje) in štirje jejo (bog ne daj še kaj popijejo), si mimogrede (precej) čez tvojo mejo. Če štirje pri normalnem obroku niste nikoli prilezli preko 50EUR, si mislim, kakšni jedci ste.
Za picajzle in utemeljitelje statementov pa se seveda vedno najde, na HR verjetno Mc Donalds za ta denar tudi lahko nasiti štiri in se kdo tudi oblizne.

Nič robni pogoji...ayia napa na glavni cesti. Je pa res da en je res slabi jedec, tak da rečimo 3 zelo dobri jedci. Konec junija je bilo, mogoče so avgusta višje cene
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
886
97
28
Nič robni pogoji...ayia napa na glavni cesti. Je pa res da en je res slabi jedec, tak da rečimo 3 zelo dobri jedci. Konec junija je bilo, mogoče so avgusta višje cene
Ayia Napa... moje mnenje je, da če pošlješ deset štiričlanskih ekip v Ayia Napi na kosilo v gostilno (ne na gyros pito) v naključne gostilne, bo devet ekip plačalo več kot 50 EUR, edino tvoja pa manj. Bravo!
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.883
2.111
113
No ne pretiravaj. Sem dal v zadnjih letih skozi praktično komplet obalo in redko, ampak res redko se je zgodilo, da za do 5 dni ni blo frej parcele. To kar opisuješ se ti zgodi samo v top klas kampih.

Možno ja, sicer nisem izbirčen. Zaboli pa, ko ti izjavijo na recepciji, da na neparceliranem delu kampa, tudi če sem našel prosto mesto, ne morem tam postaviti šotora, ker je zasedeno. S kom ali čim?