K: robotska kosilnica

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113
Predvsem vodotesnosti je zelo slaba.
Sem zasledil da so letos poslali vsem kupcem nekakšen silikonski kit, ki bojda popravi vodotesnost na RTK in tipkah na lubi
Malo naprej od 11-te minute.


kit
https://www.reddit.com/r/mammotion/comments/161yhlj

Influencerji morajo hvaliti robo, ki jo dobijo zastonj na test (praktično nihče ne kupi sam).
Tale kupi.
Ta je tudi kupil




Kaj pa Husqvarna 435/535 AWD ? GPS sistem se pri Husqvarna imenuje Epos.

Če imaš na travniku košata drevesa, zna biti problem s signalom.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
Tisti, ki imate Husqvarna robotske kosilnice, koliko ste letos odšteli za zimski servis?

Pri Lopi (v Mb) so mi včeraj rekli, da bronasti servis stane 120 eur (lani 80).. Pa nikjer ne najdem njihovi strani, če imajo kje objavljen cenik..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Jaz sem mel spogajanega zastojn za 5 let (tolko da se garancija podaljšuje). Druge so mi rekli bi naj bil 60€ (5 let nazaj). To je to kaj vem.
Zaj ko ni več v garanciji pa ne vozim več na servis.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
priklopijo na računalnik da vidijo če je update, nardio diagnostiko, test baterije in jo posesajo :)
Potrošni material pa za plačat.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
Iz servisa dobiš res lepo spucano kosilnico, zamenjane razne drobnarije (tesnila ipd.), diagnostika (npr. lani je test pokazal, da je slaba baterija in so jo zamenjali), skratka ko jo dobiš nazaj, je res kot nova.. Sem mnenja, da lahko reden servis podaljša delovanje takšnega stroja, ki deluje sam pod milim nebom.. ;)

Jaz sem zadnja leta plačeval 80 eur, letos pa skok na 120 eur..
 
  • Haha
Reactions: sajkek

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Imam Gardeno sileno 500, ja spada itak sedaj pod Husquarno, sploh nisem vedel, da obstaja redni servis, jaz norec sem ga pa sam naredil, vse opral ščistil, nadgradnje ni bilo, no sem jo lani septembra delal, izmeril baterijo je še OK, kasneje, gre tako neoriginal močnejša in boljša noter, namazal vsa tesnila z silikon oljem, zamenjal rezila . Je pa toliko trave noter na čudnih mestih, da se samo čudiš, jasno potem še ohišje namažeš z silikon oljem, da se težje, kaj nanj prime. Sedaj je še nisem zagnal, je pa garaža pa dock sta pa, kar zunaj počakala....., celo Gardena serverja nisem ugasnil iz sistema....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

raners

Majstr
4. mar 2008
2.727
373
83
Ja, če se bo otoplilo naslednje dni, boš po mojem kar videl, kak bo trava rastla, tako da sedaj pa že bo čas, da poženemo naše robote..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.412
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Ja, če se bo otoplilo naslednje dni, boš po mojem kar videl, kak bo trava rastla, tako da sedaj pa že bo čas, da poženemo naše robote..

Moram po lanskih poplavah najprej žico ponovno napeljati in postavit postajo nazaj na svoje mesto. Mulj smo odstranli, priprljali novo zemljo in prekopali. Nova trava se je zgleda "primla", malo še dosejati in pognojiti, potem pa pošljemo RoboMow v akcijo..
 

pinKING

Pripravnik
1. sep 2007
518
7
18
ORANGEland
www.trenutkiveselja.si
Imam Gardeno sileno 500, ja spada itak sedaj pod Husquarno, sploh nisem vedel, da obstaja redni servis, jaz norec sem ga pa sam naredil, vse opral ščistil, nadgradnje ni bilo, no sem jo lani septembra delal, izmeril baterijo je še OK, kasneje, gre tako neoriginal močnejša in boljša noter, namazal vsa tesnila z silikon oljem, zamenjal rezila . Je pa toliko trave noter na čudnih mestih, da se samo čudiš, jasno potem še ohišje namažeš z silikon oljem, da se težje, kaj nanj prime. Sedaj je še nisem zagnal, je pa garaža pa dock sta pa, kar zunaj počakala....., celo Gardena serverja nisem ugasnil iz sistema....
pozdravljen,

ce smem predlagat:
ne prat kosilnic(samo kvalitetno skrtacit spihat)
z vecjo baterijo ne profitiras nicesar
tesnila ki so vgrajena so za enkratno rabo(se deformirajo)
ce ze moras dock pustiti zunaj naj bo pod napetostjo, vseeno ga je bolje odstranit, ker se not lahko zavlece marsikaj in unici postajo.
garazo ti lahko hitro polomi sneg...

lp
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.237
5.600
113
Ali ste že priklopili robote? Jaz sem ga nekaj dni nazaj.
Deževje (monsun) v nedeljo in včeraj je naredilo svoje, bo treba vsaj 1 teden počakati, da se tla vsaj malo posušijo (ilovica).


Poleg tega moram prvo postaviti polnilno postajo in preveriti, če je žica ostala cela (oktobra konec sezone košenja z robotom).
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.593
498
83
Men je 1 teden kosil, je bila že tako visoka, da bi moral iti drugače na roke. Zdele med deževjem sem ga pa tudi ustavil.