Pošta Slovenije

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.355
688
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Rabim nasvet oz mnenje, saj mislim, da me želijo nategnit. Po SMS sem dobil sporočilo da paket (sicer res pričakujem nekaj iz DE - naročeno pred 4 dnevi) ne bo dostavljen zaradi nepopolnega naslova. In tu se začne moj prvi dvom. Naročil sem iz eBaya, kjer redno naročam in moji podatki so veljavni in je vse kot mora bit. Ko kliknem na povezavo v SMS-u, me preusmeri na pošto Slovenije, kjer vprišem svoje podatke in hkrati mi želijo računat 0,27€ za strošek te storitve. In tu sedaj postane zadeva še najbolj sumljiva, saj moram vpisat tudi št. kartice. Spodaj fotke. A je to normalna praksa ali sem samo naiven? "Rok uporabe" zelo izstopa". Nisem še nič vpisoval.

1.jpg




2.jpg
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.008
5.119
113
Vse kaj ima pošta od domen je (nekaj).posta.si in (nekaj).posita.si (zadnji glede IT storitev). Vse ostalo je scam. Je pa zanimivo, da kibernetski kriminalci izsledijo spletne trgovine, da res ti v tem času naročiš in doma čakaš nek artikel. Sposobni so dobiti celo telefonske številke.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.576
5.548
113
Rabim nasvet oz mnenje, saj mislim, da me želijo nategnit. Po SMS sem dobil sporočilo da paket (sicer res pričakujem nekaj iz DE - naročeno pred 4 dnevi) ne bo dostavljen zaradi nepopolnega naslova. In tu se začne moj prvi dvom. Naročil sem iz eBaya, kjer redno naročam in moji podatki so veljavni in je vse kot mora bit. Ko kliknem na povezavo v SMS-u, me preusmeri na pošto Slovenije, kjer vprišem svoje podatke in hkrati mi želijo računat 0,27€ za strošek te storitve. In tu sedaj postane zadeva še najbolj sumljiva, saj moram vpisat tudi št. kartice. Spodaj fotke. A je to normalna praksa ali sem samo naiven? "Rok uporabe" zelo izstopa". Nisem še nič vpisoval.
Vsi znaki prevare. Pošta ne pošilja SMS-ov iz Grčije. Domena is.gd za krajšanje naslovov je takoj sumljiva. Na koncu pa še stran na naslovu posta homes, ki je seveda lažna.

Če imaš možnost, sporočilo na telefonu označi kot spam. Naslov za preusmeritev pa sem že jaz označil kot prevaro, tako da se izpiše opozorilo.

posta homes.png
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.973
3.267
113
kjer vprišem svoje podatke in hkrati mi želijo računat 0,27€ za strošek te storitve. In tu sedaj postane zadeva še najbolj sumljiva
A šele tam postane sumljivo... če si že mirno vse vpisal vpiši še številko kartice pa nam sporoči kako je šlo.
Pa ne pozabit vpisat "Rok uporabe" kartice :)
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.140
2.483
113
Morajo biti kar precej uspešni pri neukih in naivnih ljudeh, da je tako zelo porasel odstotek teh sporočil. Neke zaščite pred tem pa ni.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.665
503
113
41
povsod malo
Morajo biti kar precej uspešni pri neukih in naivnih ljudeh, da je tako zelo porasel odstotek teh sporočil. Neke zaščite pred tem pa ni.
Jaz sem že 1x vse izpolnil in bi jim že poslal podatke pa nisem vedel tiste tri mestne kode.
Računajo na avtomatiko ljudi, ko pričakujejo paket.

Druga fora je da pošljejo pravi paket z nekim darilom in QR kodo za popust na vse artikle ob naslednjem nakupu.
Kdo pa ima kakšni anti spam na telefonu?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.710
3.591
113
Je pa zanimivo, da kibernetski kriminalci izsledijo spletne trgovine, da res ti v tem času naročiš in doma čakaš nek artikel. Sposobni so dobiti celo telefonske številke.
Spam leti na random telefonske. Kolikšna je verjetnost da človek danes nekaj pričakuje po pošti?

Ta teden sem 2x dobil sms da je bil paket, ki sem ga poslal na pošti ustavljen v sortirnem centru ker je bil pretežak in moram doplačat. Poslal nisem nič.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
Dovolj velika verjetnost, da nateg deluje. Če ne bi bi razvili novo taktiko. No saj slej kot prej jo bodo
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.571
9.280
113
jaz vsak teden pričakujem en paket, pa niti nisem ne vem kak manični spletni nakupovalec. Tako da če meni pride sms, je vedno "dvom". recimo.