Hujšanje

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Mozgani so kar izbirčni... in kar rabijo. In tudi bodo zase najprej vzeli, ampak nekaj malega OH pa kljub vsemu mora biti.
Ne. Iz beljakovin jih telo dobi dovolj.

Ravno napačno razumevanje LCHF, kjer se ljudje bojijo maščob in OH menjajo z beljakovinami, je krivo za to, da potem ni efekta. Ker iz viška beljakovin telo dela OH, namesto da bi maščobe kurilo (ketoni).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.976
1.107
113
www.adriamedia.si
Pa jaz imam rada "sladko", tak to je... Pa tudi ce ni zdravo (kjer so bolj ali manj umetna sladila)... Cola zero, proteinski napitki (quarki, pudingi, skutke), v kaki ustrezen grski jogurt (ta vijolcen Fage, npr) sadje, ali pa samo kaka lubenicka ali melona.

Kdor lahko poje vec kcal pa orescki, kot so se enkrat ze iz mene norca delali. Jaz bi to celo vrecko zmazala od ene... Mamma mia. Niso svoh zivilo, samo kaloricna bomba.

P.s.
Tistile fage je 0%mm. Jaz se jim izogibam vseeno. Osnovno pravilo ostaja vseeno. Ne sme vec not kot ven... Hitro je preveč, pa čeprav brez OH...
Vseh treh "proteinskih" stvari z nič ali skoraj nič maščobe se jez izgibam (razen npr po kakem miganju), ker samo kvarijo prvo razmerje beljakovine/maščobe. Mleko vsaj 3,5%, kaki grški jogurti s čim bližje 10% MM ipd ...

Pri IF (pa oreščkih tudi, sploh pekani in indijski) sva pa na istem, meni že od nekaj tako paše, zajtrka nisem jedel še pred LCHF. Problem IF brez LCHF je bil v tem, da sem se pol nametal OH (in preveč kalorij), pa bil čez 2 uri spet lačen in ponovil. Seveda so šle kile gor. Pri LCHF je pa problem, ker nisem lačen in pozabim jes. Tudi zato se dokaj redno tehhtam, da ne bi šlo prenizko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Najbolj pa vse po vrsti nese to religiozno odrekanje, ko se neke diete drzi kot pijanec plota, samo da nima njegove vztrajnosti. Tak kot sad zdaj... Ma pojej malo krompirja, luba duša, da ga ne boš enkrat za vse nazaj... Sploh pa ce clovek nima težav s prekomernimi KG, samo s preoblikovanjem telesa. Tukaj bo vec naredil, če bo krompir jedel, pa kaki kviht dvignil.
Malo se motiš tukaj. 4 leta bo že od kar sem na teh kilah, tako da o moji vztrajnosti ni treba ravno pisat/ugibat ;). Pa morda o kateri drugi tudi ne, če ga ne poznaš.
Sem napisal, kje imam težavo: opažam, da mi je vedno težje se zadržati (to ne pomeni, da se ne držim). Nimam neke fency šmensi učene diete, šel sem po kmečko manj noter kot ven. Sem pa meso zmanjšal in prešel na piščanca. To mi je tudi po 4 letih še vedno ok. Jem tudi krompir, testenine, itd. vendar v manjši meri. Zelenjavo sem že prej jedel (solata, paradižnik, paprike, kumare, vse mi je njami). Čips je več ali manj šel ven. Bi pa rad še kaj naredil na prehrani, zato me je zanimal ta IF. Pa tudi, kaj drugi konzumirate namesto krompirja, testenin, riža. Pa ne mi prosim s ketoni, itd. ker sem kmet. Napišite hrano. Evo, cvetača sem že izvedel vsaj za eno :). Čeprav je ne maram. Morda pa probam.
Mi je pa jasno (kot vas je že par napisalo), da si mora vsak sam najti svoj način.
A jajca so ok?
Sedaj berem, da je sadje no go zaradi sladkorja. WTF?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.593
6.601
113
Jajca so top, skoraj idealno zivilo.

ja..:sadje je sam cuker in to se fruktoza povecini ki se metabolizira samo v jetrih in gre direkt v trigliceride.
Jagodicevje je pa top, ali pa recimo visnje. Bolj kot je sladkega okusa sadje, slabse je.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.522
5.522
113
Sadje ni tok problem. Sadje je res enostaven sladkor, ampak fruktoza. Telo ga mora vseeno predelati.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.522
5.522
113
Malo se motiš tukaj. 4 leta bo že od kar sem na teh kilah, tako da o moji vztrajnosti ni treba ravno pisat/ugibat ;). Pa morda o kateri drugi tudi ne, če ga ne poznaš.

Kako ti je ratalo iz označenega to prebrati. Dieta je način prehranjevanja, ne hujšanje. Se v istem odstavku naprej vidiš, da mi ni ušlo, da ti ni treba shujšati.

To je težava:
Sem napisal, kje imam težavo: opažam, da mi je vedno težje se zadržati (to ne pomeni, da se ne držim).
Koliko časa se boš matral, ker si zbegan od levo in desno, da ne smeš. Ker ni res. To sem hotela napisat...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.593
6.601
113
Ne rabim :)

vecina ljudi ima glikogenske zaloge v jetrih polne 24/7. In ko pride fruktoza gre direkt v TG, kar pa vodi v zamascene jetre, ipd

ps, izvzeti tisti ki dosti gibajo ali se postijo, ampak taki ne bi sprasevali o hujsanju :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.522
5.522
113
Vse ok, kaj se pa z glukozo naredi v tem primeru? Vprasanje je bilo: zakaj je fruktoza slabsa od glukoze?

In ne: a cmo se en krog okoli OH na splosno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.593
6.601
113
Glukoza gre v krvni obtok, kjer pa visek spuca inzulin in se nalaga v vse mascobne celice telesa
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.522
5.522
113
Japajade...
Cez par korakov, ki jih pri glukozi ni, za kar je potrebno nekaj vec dela in energije (in je v tej tocki boljsa kot glukoza, tako kot so sestavljeni sladkorji boljši) imata enako pot in usodo. Odvisno od potreb. In smo spet nazaj na osnovi - ravnotežje med not in ven. Pol pa dolgo nic... Pol k smo pa ze pri steatozi, je pa smeh se preklat ali fruktoza ali glukoza ali OH ali kaj drucga. Prevec je vsega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.593
6.601
113
Unlike glucose, which is used by cells as an energy source, fructose is metabolized by the liver, where it promotes the synthesis of fat. In fact, some experts believe our bodies are not designed to handle this excess fructose.

Za bolj podrobno pa poguglaj ce te zanima
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.522
5.522
113
Izvoli:

Pa IF omembe vreden. Tistle odstavek pa ni vreden bita, ki ga zaseda, v tej obliki.

Fructoza bo ravno tako energy source kot glukoza, ce se ne rabi v enostavni obliki in se ne ne rabi v rezervah glikogena, gre oboje v...? Prekormerne kolicine fruktoze je popolnoma enako kot prekomerne kolicine glukoze. In prekomerne kolicine bilocesa. Poudarek na prekomerne kolicine! In ne vir markronutrientov, ki so v presezku.

In mascobne kisline, ki nastanejo zaradi prekomerne kolicine glukoze ali fruktoze ali bilo cesa drugega se med seboj ne razlikujejo in se nalagajo na ista mesta.