Hujšanje

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.076
1.281
113
Daj no. Saj ves veliko, samotl tu pa mlatis mimo na polno.

Glukoza in fruktoza sta oba sladka, oba mata rnake kalorije. AMPAK! Glukozo lahko uporabi vsaka celica v telesu. Fruktoza pa se lahko presnavlja izkljucno v jetrih, kjer se spreminja v mascobo (trigliceridi) . Lahko se sicer del pretvori tudi v glukozo, vendar je ta pot bolj kot ne blokirana, ce se jejo ogljikovi hidrati. Ker telo enostavno ne rabi te poti.

To vse skupaj potem povzcora zamascena jetra, metabolni sindrom itd. Zaradi mastnih jeter pa je hujsi tudi "insulin resistance".

Na splosno torej.. Fruktoza je slabsa od glukoze. Nobeno pa ni dobro. 100g glukoze bo presnovilo celo telo, 100g fruktoze pa obremeni izkljucno jetra.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.519
5.522
113
Ja matr, najdla sem ti članek, kjer imas narisano(!), da ti bo lazje, pa tudi narisano ne gre skozi.

Ampak, saj nima veze, fruktoza in glukoza in vse ostalo gre svojo pot, ne glede na tvoje prepricanje in znanje metabolizma... Ali pa moje, da ti ne bo treba se enkrat skocit.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.960
9.022
113
EU
Matr ste zakompliciral. Manj žrite, pa več se gibajte, ne pa glukoza, fruktoza, trigliceridi,...! :bonk::nazdravje:
Zakomplicirali življenje z dietno prehrano v tri krasne.
Naštudirali sončno elektrarno v nulo z vsemi novimi tarifami in net meteringom hkrati.
Za toplotno črpalko niso sigurni, ali bi jo gnali po krivulji 53 stopinj, ali pa na 53,5 stopinj, ker tedenska napoved kaže poslabšanje vremena.
Če slučajno lastijo električni avto, ptem je dodatna manipulacija s kablom in dilema kdaj polnit, popolna.
Hibridni avto bi tukaj bil pika na "i", ker bi bl večni vprašaj, kako iti na Pohorje na "letriko", niz Pohorje pa polnit baterijo z "letriko".
Koliko vam ostane še za prosti čas?. Penzije ne boste dočakali, zaradi stresnega življenja.
 
  • Haha
Reactions: nacek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.519
5.522
113
Cajta dost... ce ga ne bi bilo, tega ne bi počeli. Z vsakim obdobjem je kaj. Ampak ne pozabimo pa ne za nazaj. Ce sem pred 20 leti studirala clovesko telo, pa 10 let nazaj gradnjo in vse kar spada zraven, pa 2 leti nazaj SE, letos pa EV in nov rezim obracunavanja elektrike (še boste sprasevali...), to še danes vem. Saj se ne udarjam v glavo, da bi pozabila. Nic pretresljivo novega pa v tem casu ni bilo, da ne bi vec veljalo. Tako da prostega casa poleg ostalih vsakodnevnih obveznosti in se preostalih hobijev še vseeno dovolj, stres je nizko, vsekakor mi ga pa v nobenem primeru ne dvigujejo takele usputne zadevšne...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.519
5.522
113
En intermezzo... Kdor žene TČ na 53 v kateremkoli režimu v kateremkoli letnem casu ima nekaj zelo narobe narejeno...

Legionela program svetla izjema, ampak ga tudi ni treba delat...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.960
9.022
113
EU
Mimogrede.
To ženejo črpalkarji v takšnem režimu, kot se enkrat... khm ... hecal 123.
Takrat so ga "skurcali, " da je to zaradi vodnega kamna. Ni glih zaradi vodnega kamna, ampak zato ker črpalke ne zmorejo kaj dosti več.
Moja peč na drva zlahka doseže sto stopinj, zato je iz tega razloga boiler omejen na petinpetdeset stopinj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.591
6.597
113
Ni tako enostavno Jabe, imas potem tudi ljudi z normalno tezo a zamascenimi jetri in metabolnim sindromom, kar seveda vodi v zdravstvene probleme.

Ni vse samo stevilka na vagi.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.519
5.522
113
Patogeneza lean NAFLD pa nima kaj dosti z naceto temo. O vzrokih, posledicah, preventivi in kurativi marsikdo ni tako zelo siguren sam vase kot ti. Niti metabolni sindrom ni neka preteča smer, kjer bi vzrok iskali v tej obliki FL. Lahko je tudi zraven, ampak vzrocne povezave vse od fruktoze do metabolnim sindromom, ce je slucajno oba troje na kupu, pa tako nonsalatno tisti, ki o tem kaj vedo, ne upajo podati, kot ti.

S tem, da ta debata se je zacela z mojo trditvijo, da sadje ni problem. S fruktozo se nobeden ne ukvarja zaradi sadja, se ga je pa zdaj stigmatiziralo do amena.

Radi reda, navrzi se par velikih besed na kup, smiselno povezanih ali pa ne, da bo tvoja zadnja, pa lahko nehamo. Od tega tu nobeden nic nima.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.591
6.597
113
Razen applov sef ki ga je pokopala frukto dieta ;)

od sadja itak ni nic dobrega, hranil imajo zivalski produkti veliko vec, okusno edino je ja, zaradi sladkorja.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.660
2.490
113
Eni pa tudi komplicirate....

Tole je danes z garmina....

1691341900223.png


Jedel sem pa tole v celem dnevu... pijem pa samo vodo.

1691341978145.png
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.519
5.522
113
Jaz sem zadnja dva tedna na barski dieti in barskih sportih. Garmin je... zbegan, bom tako rekla. Pulz v mirovanju je 44 in pada, stres v podnu, spanec fantastičen, imam obcutek, da ko enkrat pozabim utripnt, bo ekstaticen od tega, kak na dobri poti sem.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.972
1.107
113
www.adriamedia.si
Aja? A zdej že sadje ni nč dobrga? A zelenave se tud čimbl izogibat? Kje to preberete? Na HAARP FB?
Sadje z obilico cukra / škroba ni OK. Zelenjava po istih kriterijih tudi ne.
In ker obstaja čisto dovolj sadja in zelenjave, ki nima kupa sladkorja in škroba, ni nobenega problema jest sadje in zelenjavo in se ne nabijat s cukrom oz. OH.