Hujšanje

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.432
5.452
113
Vsi OH so problem. In vsi sladkorji.

To je enako faljena vera, kot da je meso problem, ali pa maščobe ali pa kuhana hrana ali pa... Nebroj tega. Vsak svojega boga išče v teh dietah.

Pač, naj ga najde in mocno verjame, ker drugace ena v biti tako simpl stvar, kot je prehranjevanje, postane namesto za prezivet za umrt. Religija ublaži vsako gorje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi, jest5 in Pepe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Jagodicevje.

brokoli, cvetaca, strocni fizol, in recimo da vsa zelena zelenjava; solata po domace
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.432
5.452
113
Pa smo spet po daljšem krogu od zelenega nazaj na količini... Se pobrskaj po tiktok člankih, kako se tudi od vode umira.

Hint: excess
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Ja Jabe, ampak nekdo ki se bo lotil hujšanja s tem, da bo "OH" nadomestil s "sadjem in zelenjavo" ne bo naredil nič, ker ne bo pojedel enega jabolka, ampak 5-10, v resnici pa delal slabše, kot če bi pojedel kilo špagetov z mesno polivko.

PS, tako kot steve jobs.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Kaj spet nabijaš kozlarije. Tip je umrl od raka trebušne slinavke, ne pa frukto diete.
Je bilo dosti "govora" o tej njegovi dieti in povezavi z rakom slinavke.

That the fructose in Jobs's fruit heavy diet likely contributed to this cancer is supported by research published in the November 2007 issue of American Journal of Clinical Nutrition which concluded there was “evidence for a greater pancreatic cancer risk with a high intake of fruit and juices ...

Pa saj je logično, "boga" slinavka je morala nonstop tvorit inzulin, da se je spopadala s tem vnosom cukra, polege pa še imaš fruktozno obremenjena jetra (potem pade imunski sistem) in fašeš...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.432
5.452
113
Ja Jabe, ampak nekdo ki se bo lotil hujšanja s tem, da bo "OH" nadomestil s "sadjem in zelenjavo" ne bo naredil nič, ker ne bo pojedel enega jabolka, ampak 5-10, v resnici pa delal slabše, kot če bi pojedel kilo špagetov z mesno polivko.

PS, tako kot steve jobs.

Nekdo, ki se bo lotil hujsanja, ne rabi nadomescati ali crtati nobenih OHjev, samo manj jih mora biti.

Lahko pa dava zdele v racun, koliko kcal je v 10 jabolkih in koliko v kili špagetov z mesno polivko. Kdor hujsa pa lahko tudi proba z najprej enim in potem drugim in poroca o rezultatih.

Likely je pa magic word za take kot si ti. Vredna v nekem znastvemem svetu ni pa nic. Rezervirana je za teoretike zarot in tiste ki na vsak nacin iscejo potrditev za svoj prav. Ce se slucajno najdes kje...

Bythemimo:
Tole je clanek na katerega se sklicujejo. Prvi stavek v rezultarih mora povedati bistvo potem se igras s staitistiko in tu pravi:
Glycemic load and added sugars were not significantly associated with pancreatic cancer risk.
In to v znanstvenem prevodu pomeni: nismo dokazali nic, kakorkoli obrnes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in mosseero

janez123

Pripravnik
15. sep 2020
38
1
8
Nekdo, ki se bo lotil hujsanja, ne rabi nadomescati ali crtati nobenih OHjev, samo manj jih mora biti.

Lahko pa dava zdele v racun, koliko kcal je v 10 jabolkih in koliko v kili špagetov z mesno polivko. Kdor hujsa pa lahko tudi proba z najprej enim in potem drugim in poroca o rezultatih.

Likely je pa magic word za take kot si ti. Vredna v nekem znastvemem svetu ni pa nic. Rezervirana je za teoretike zarot in tiste ki na vsak nacin iscejo potrditev za svoj prav. Ce se slucajno najdes kje...

Bythemimo:
Tole je clanek na katerega se sklicujejo. Prvi stavek v rezultarih mora povedati bistvo potem se igras s staitistiko in tu pravi:
Glycemic load and added sugars were not significantly associated with pancreatic cancer risk.
In to v znanstvenem prevodu pomeni: nismo dokazali nic, kakorkoli obrnes.
Tocno tako. Jaz sem pri svojih 18ih imel 107 kil pa sem jih dal dol 45 v 10 mesecih. Nobene posebne dijete, samo športanje (tek) in pa manj OH.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.432
5.452
113
Ni nujno, je pa se bolj restriktivna, ker pojes se manj in zal brezdelje ne aktivira nobene misice in misicna masa je za dvoje dobra: rabi vec energije, torej bazalne potrebe so visje - lahko pojes malo vec in daje neko obliko in ustreznejse razmerje telesni sestavi. Eni so blazno suhi pa blazno mlahavi, nekateri pa celo prekomerno suhi pa samo koščeni...

Vadba prinese marsikaj dobrega tudi z drugih aspektov, ne samo hujšanja... Ampak to ni debate v tej temi. Telesna teža je samo eden od rizičnih faktorjev za kaj resnega.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.462
6.572
113
Jabolka ima cca 100kcal, 10 jabolk torej 1000, ena ima 10g fruktoze in 9g glukoze. 10 jabolk torej 100g fruktoze oz 400kcal. Vecino tega gre v speh, ker bo jetrni glikogen poln.

poleg tega pa v jabolko ni masoc in ne beljakovin, kar bi v testeninah s polivko bilo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.432
5.452
113
1000kcal - bolj malo bo slo v špeh. Se meni ne, ki imam potrebe male. Razen ce je to na podlago za 1000kcal manj spagetov s polivko.

Kila makaronov s polivko - obvezno se redim, pa ce nima grama fruktoze notri, pa ce nic drucga vec ne pojem. In ko bom debela, me bo to bolj neslo za vse tele tvoje komplikacije in velike besede, ki jih uporabljas, razumes pa ne najbolje.

Najprej količina, potem dolgo nic, pol se pa igras z razmerji makronutrientov, s tem da v prvi vrsti so proteini potem spet dolgo nic, pa spet nic pol pa OH in mascobe. Pol pa spet en cas nic, pol pa spet kdaj v dnevu. S tem se nima eden, ki bi rad samo malo shujsal, kaj ukvarjat, ker je skoda casa, s tem da... Po vsej verjetnosti bo vse narobe razumel... Npr, da bo od jabuka raka pankreasa dobil.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.068
1.276
113
Kalorija =/= kalorija. Sem se vrgel v to ored cca pol leta. Premetaval studije in reviewe.

Saj vem, da bom spet scal proti vetru, pa vseeno.

Inzulinski odziv po mascobah je totalno drugacen od odziva na ohje. Totalno. Pri mascobah je odziv idralen. Se beljakovine aktivirajo inzulin veliko bolj, kot mascobe. Dejansko je ze vazno tudi to, kdaj pojes mascobe v dolocenem obroku. Je bila studija, ko so jedli enake kalorije, enake obroke. Le da je ens skupina pojedla prej mascobe in nato ostalo. Druga pa je jedla standardno. Prva je v par mesecih izgubila salo, druga pridobila.

In kot vemo, je inzulin hormon debelosti. Dokler je visok, je telesu preprecenp crpati iz mascobnih rezerv. Po domace. Po obroku recimo beljakovin in mascob po telo veliko prej spet lahko kurilo salo, kot pa po obroku, bogatim z ohji.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.958
1.099
113
www.adriamedia.si
Nekdo, ki se bo lotil hujsanja, ne rabi nadomescati ali crtati nobenih OHjev, samo manj jih mora biti.
Finta je tudi (ali pa predvsem) v tem, da iti ma "malo" ali "manj" OH je težko in le malokdo zdrži, ker pač zaradi GI nabijajo cuker, hitro si lačen, ješ prevelike porcije, težko kak IF zdržiš ...
Na drugi strani pa dovolj mastna LCHF hrana prej povzroči to, da ješ premalo, ker enostavno nisi lačen.

Zakaj pri LCHF karikirano ne rabiš štet kalorij? Ker si ponavadi tako sit že ob premalo kalorijah, da jih preveč niti ne moreš ...

In ko se odvadiš taglavnih stvari (kruh, testenine, krompir ...), je čisto vseeno, a tu in tam poješ kako sladico ali sladoled.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.958
1.099
113
www.adriamedia.si
1000kcal - bolj malo bo slo v špeh. Se meni ne, ki imam potrebe male. Razen ce je to na podlago za 1000kcal manj spagetov s polivko.
Seveda bo šlo. Ker ves ta cuker dobiš naenkrat, in ga naenkrat ne rabiš, zato ga telo spravi. V špeh. Zakaj lahko profi športniki tipa kolesarji nametavajo cuker kalorije? Ker jih sproti par 1000 pokurijo v par urah, pa še jim zna zmanjkovati. Pokurijo v par urah, kot navadni Janez v 3 dneh ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.958
1.099
113
www.adriamedia.si
Kila makaronov s polivko - obvezno se redim, pa ce nima grama fruktoze notri
Pa sej je skoraj vseeno, kateri OH so. Škrob, cuker, nima veze. Ker končni efekt je enak. Inzulin nabije, viški gredo v špeh, pa kmalu si pet lačen, ko "cuker pade". In udariš še kilo špagetov.
Pred ene 4 uram sem pojedel 2 orenk filani papriki (brez riža narejeni) + pire iz cvetače. Še vedno sem ves nažrt, pa je bila velikostno normalna porcija (kar za povprečnega SLO jedca, ki gostilne ocenjuje po velikosti porcij pomeni nekaj bolj revnega, verjetno), pa vem, da bi bilo še kaj fajn pojest, ker tisto ni bili niti blizu 1.000 kcal. (verjetno skupaj z malico ne, tehtam in štejem pač ne). Pa mi prav nič ne paše in po teh letih vem, da mi niti ne bo pred spanjem.
Če bi kresnil klasične filane in krompirjev pire (se še spomnim, kako je to bilo), bi bil že lačen.