Hujšanje

B81

22. jul 2007
34.577
9.016
113
Brez švicanja bo vsaka dieta bolj Blažev žegen.
Kaj pa če samo pojéš 500 kcal manj, kot jih porabiš? Kaj bo?

Telo, po besedah zdravnika (ko sem bil na gastroskopiji), porabi večino energije iz hrane samo zato, da "živi".

Torej recept v prvem stavku dejansko deluje, ne se zdaj ven vlečt z raznimi "ne morem shujšat, pa nič je pojém" :valjamse:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
2 dni nazaj sem naletela na tole:

Odnosno tudi na tole serijo, podcasti so dolgi, ampak precej poljudni. Zadeve ni mučno poslušati. Do sedaj sem poslušala prve 3, ravno v tej 3. je kar nekaj govora o metabolizmu. Priporocam poslusanje. Je pa tako. Treba si je cas vzeti, poleg tega sta to dva sicer verodostojna govornika, ampak ce clovek zeli imeti neko relevantno informirano mnenje, jih bo moral poskušati/brati se malo vec. Takih, ki vedo kaj govorijo. In imeti odprto glavo, ne samo cakati, da nekdo blekne nekaj, kar je tebi vsec,.potem to vleci iz konteksta in s cimer se na podlagi ne vem cesa strinjas, ostalo pa zavrzes. Tole je pa dober zacetek, ker se res trudi poljudno, ne prevec komplicirano razloziti in ima tudi zmoznost razlagati na nacin, ki je zadost zanimiv, da ga nimas poln kufer cez 3min.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Za tega imam dostop tudi do naročnine, ampak se nisem se dosti poslusala. Eno najljucno AMAo. Sem nova v podcastih. Nikdar mi bili blizu. Raje berem. Bomo videli...
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.589
2.431
113
1711198709160.png


 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0 in sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Avtofagija je krasna. Niti slucajno pa IF lastna. Da je tudi pri IF je pac bombasticen naslov, kot tistile od jtfcja...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.067
1.274
113
Glede na to, da mas ogrom o literatute za mojo trditev, prosim da jo ovrzes z virom.

Pa da se razumemo, govorim o polni avtofagiji, full mode.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Celo polna avtofagija obstaja... Full mode... Najdi mi ti vir s tem žargonom.

Avtofagija je normalen proces v telesu. In ja, lahko se malo spodbudi na visjo raven in dober nacin je kaloricni deficit. In zdaj daj to v kontekst IF.

Kot da bi rekel, da ce ne treniras teka po tocno dolocenem protokolu, ne znas teči... V bistvu je pa prav, da ce ga treniras in izberes celo neki protokol (ker brezglavo tekanje je sicer bolje kot nic, ni pa optimalno za rezultate), bodo rezultati boljsi. Protokol pa ni samo eden in edini.

P.s.
Literatura je tudi clanek od jtfcja gor pripet. Vrednost le te je pa enaka tem, ki jo ponavadi tu servirate. Bolj stvar religije kot neke znanosti.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.954
1.096
113
www.adriamedia.si
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Seveda... To je point. Kaloricni deficit, ki spodbudi dolocene mehanizme. Lahko je tudi IF, zakaj pa ne, vazno, da je. Trmarit, da je za dolocene zadeve IF pogoj, je pa mal tko...

Hujšanje ali pa avtofagija...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.427
5.452
113
Absolutno je. Pri vsakem. Karkoli drugega je nezdruzljivo z zivljenjem. In vzpodbudi se lahko z IF kot z vsakim drugim kaloricnim deficitom.

En pa tamle nekaj o tem, da je post pogoj za avtofagijo. Povsem resno... To je izjava tipa, da IF pozroca 2x vecje tveganje za smrt zaradi srcnih dogodkov. Čisti kretenizem, torej...