Hujšanje

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Je pa res da se najlazje pozene avtofagija z IF, ker to v resnici pomeni zero calorie intake 16 ur…

vecina takih in podobnih “religij” je z namenom, ker pac ljudje nimajo znanja razumet stvari, najlazje pa je necemu sledit
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Seveda... To je point. Kaloricni deficit, ki spodbudi dolocene mehanizme. Lahko je tudi IF, zakaj pa ne, vazno, da je. Trmarit, da je za dolocene zadeve IF pogoj, je pa mal tko...
V bistvu obratno: nekaj, kar omogoči, da se držiš kaloričnega deficita (in ko si na primerni teži, da ni spet suficita). Pri meni je to opisana kombinacija. Sklepam, da je trik v tem, da je zaradi IF manj kalorij, zaradi LCHF pa med IF nisi lačen.

Tako da čisto na fiziološkem nivoju imaš prav, tiščat naprej razne IF je verjetno res nepotrebno, ampak hujšanje je predvsem psihična zgodba. Tu pa je po mojem mnenju malo drugače in zna biti kaka taka kombinacija (ki je dolgoročno vzdržna) res veliko boljša (da ne rečem pogoj, kot si napisala) od "le manj jej". Saj gre tudi tako (sem nehal kadit po sistemu "tale je zadnji pa konec"), ampak pri hrani ni tako preprosto, se mi zdi.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
vecina takih in podobnih “religij” je z namenom, ker pac ljudje nimajo znanja razumet stvari, najlazje pa je necemu sledit
Ne, večina jih je z namenom, da folk v to verjame in mu potem zato uspe.

Ampak če taka "religija" ni dolgoročno vzdržna, potem ne traja in iz verskih fanatokov se spremenijo v fanatične kritike. IF se recimo ni problem držat, sploh v kombinaciji s hrano, ki dolgotrajno nasiti oz ne povzroča napadov lahkote. Kakih "kumarice only" diet se je pa zelo težko.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
. Saj gre tudi tako (sem nehal kadit po sistemu "tale je zadnji pa konec"), ampak pri hrani ni tako preprosto, se mi zdi.

Ni. Pri odvisnosti je point v tem, da ko enkrat prenehaš z odvisnostjo je bistvo, da tega spet ne narediš (prižgeš cigareto, spiješ kozarček, primeš za iglo..najbolj pogosti). Pri odvisnosti s hrano imaš problem ker tega ne moreš narediti -> prenehati in se ne več dotaknit...ker vseeno moraš jesti 3 do 5 x dnevno.
 

MarinaD

Zelenc'
5. apr 2024
1
1
3
Prebrala sem na eni spletni strani, da naj bi kava brez kofeina pomagala pri hujšanju, citiram "Raziskava v medicini je pokazala, da uživanje kave brez kofeina s 510,6 miligrami klorogenske kisline (CGA) (vrsta fenolne kisline) štiri tedne ali več zmanjša obseg pasu, raven trigliceridov v krvi, raven glukoze v krvi na tešče in sistolični krvni tlak. Zanimivo je, da je bilo ugotovljeno, da je kava brez kofeina pri zniževanju sistoličnega krvnega tlaka celo učinkovitejša od običajne kave"...
A je kdo opazil, da kava resnično pomaga pri hujšanju?
 
  • Haha
Reactions: shift

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Absolutno pomaga... Ce jo spijes toliko, da ti zafila želodec, slabo rata in nasploh gor sili. Ni šanse, da se kaj drugega notri dobis, pa da notri ostane. Kaka cocacola zero je pa se bolš. Mehurčki naredijo svoje :zmaga:

Brezkofeinska varianta:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Je tudi na linku...

Ampak... cocta ima lepe pridevnike: domače, naravni ekstrakti zelišč, naravni CO2,...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Res je, do nedavnega je se bil zadaj slovenski lastnik, zdaj pa hrvati…

mogoce potem bolje Ora, lastnik slovenski.
Ps, al je tudi radenska hrvaska?
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Absolutno pomaga... Ce jo spijes toliko, da ti zafila želodec, slabo rata in nasploh gor sili. Ni šanse, da se kaj drugega notri dobis, pa da notri ostane. Kaka cocacola zero je pa se bolš. Mehurčki naredijo svoje :zmaga:
Ni čisto tako. Ko skozi grlo poženeš toliko okusa po sladkorju, se spodaj v črevesju pripravijo na sladkor, ki pa ne pride mimo. Delavci protestirajo, vodstvo reče, "Brez panike, bomo zrihtal" in si kmalu (spet) lačen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Prebrala sem na eni spletni strani, da naj bi kava brez kofeina pomagala pri hujšanju, citiram "Raziskava v medicini je pokazala, da uživanje kave brez kofeina s 510,6 miligrami klorogenske kisline (CGA) (vrsta fenolne kisline) štiri tedne ali več zmanjša obseg pasu, raven trigliceridov v krvi, raven glukoze v krvi na tešče in sistolični krvni tlak. Zanimivo je, da je bilo ugotovljeno, da je kava brez kofeina pri zniževanju sistoličnega krvnega tlaka celo učinkovitejša od običajne kave"...
A je kdo opazil, da kava resnično pomaga pri hujšanju?
če greš v take hece potem raje microshapper al pa slimlis bombone bo rezultat boljši
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Ni. Pri odvisnosti je point v tem, da ko enkrat prenehaš z odvisnostjo je bistvo, da tega spet ne narediš (prižgeš cigareto, spiješ kozarček, primeš za iglo..najbolj pogosti). Pri odvisnosti s hrano imaš problem ker tega ne moreš narediti -> prenehati in se ne več dotaknit...ker vseeno moraš jesti 3 do 5 x dnevno.
Točno to, super napisano. Je pa res, da se pri hrani lahko določenim svinjarijam (sladkor oz. večina OH) pa lahko tako odpoveš. Ker še vedno lahko ješ, samo ne teh stvari.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Ni čisto tako. Ko skozi grlo poženeš toliko okusa po sladkorju, se spodaj v črevesju pripravijo na sladkor, ki pa ne pride mimo. Delavci protestirajo, vodstvo reče, "Brez panike, bomo zrihtal" in si kmalu (spet) lačen.
Po mojih izkušnjah to niti slučajno ne drži. Ker dostikart pojem/popijem kaj sladkanega s sladili. Pa po tem nisem nikoli spet lačen. Po kakršnihkoli OH pa že "čez 5 mkinut". Torej ravno obratno.
Sladkor in OH na slošno povzročajo nihanja inzulina in občutek lakote.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.342
6.535
113
Problem so sladke pijace, vse drugo veliko manj, ker potem moras res biti pujs da se prenaziras hrane…pijaca pa gre komot po grlu
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe